تور آكتائو

آفر لحظه اخری

تور ریکسوس واتر ورد

آیا تا به حال در مورد تور آکتائو شنیده‌ اید؟ قطعاً سفر به اقصا نقاط دنیا می‌ تواند یک اقدام هیجان انگیز برای هر کسی باشد. شما می‌ توانید با فرهنگ جدید مردم آشنا شوید، می‌ توانید زبان آنها را یاد بگیرید و ارتباطات خود را تا حد زیادی گسترش دهید و به طور کل حس کنجکاوی و ماجراجویی خود را ارضا کنید. چه بهتر که به سراغ شهرها و کشورهایی بروید که کمتر شناخته شده هستند و به شما کمک می ‌کنند که دید گسترده‌ تری نسبت به جهان و دنیای اطراف خود داشته باشید؟ آکتائو دقیقاً یکی از همین شهرها است که حتماً تور مسافربری آن را به شما توصیه می ‌کنیم. با ما همراه باشید تا در مورد تور آکتائو اطلاعات کافی را دریافت کنید و در مورد این شهر چیزهای بیشتری بدانید.

توضیحات کلی در مورد آکتائو

آکتائو شهری در جنوب غربی قزاقستان است. در زمان شوروی این شهر ظاهر الان را نداشت، بلکه یک بیابان بی‌آب و علف بود که در کنار سواحل دریای خزر قرار گرفته بود اما هم اکنون توانسته تغییر و تحولات بسیار زیادی داشته باشد؛ تا جایی که تور آکتائو به عنوان یکی از تورهای پرطرفدار شناخته می‌ شود.

شهر آکتائو را به عنوان پایتخت منطقه مانگیستاو می‌ شناسند. در واقع یک شهر اداری است. جالب است بدانید عنوان سرزمین ۳۶۲ قدیسین را هم به آن اختصاص داده‌ اند؛ زیرا یک مقصد مقدس و مذهبی هم شناخته می‌ شود. به خاطر همین مکان‌ های مقدس هم خیلی زیاد مورد توجه قرار می‌ گیرند. تفرجگاه‌ های بسیار زیادی در این مکان وجود دارد اما بعضی از آنها بیش از بقیه مورد توجه قرار گرفته‌ اند.

در حال حاضر شهر آکتائو مرکز استخراج سنگ معدن اورانیوم است. غنی سازی و فراوری این سنگ معدن هم داخل آن انجام می‌ شود. حتی استخراج نفت و گاز طبیعی در آن انجام می‌ گردد. بندر آن تحت عنوان بندر آکتائو به عنوان تنها بندر در کشور قزاقستان محسوب می‌ شود؛ تا جایی که برای حمل و نقل و انتقال نفت خام و خیلی از فرآورده‌ های نفتی به این بندر مراجعه می‌ کنند.

چرا تور آکتائو؟

سوالی که خیلی از شما می‌ پرسید، این است که در بین این همه شهر و کشور جذاب در دنیا، چرا باید تور آکتائو در قزاقستان را انتخاب کرد؟ چه مزیت‌ هایی در بازدید از این شهر وجود دارد که باید به یکی از بهترین مقاصد ما تبدیل شود؟

آکتائو به عنوان جدیدترین مسیرهای مسافرتی در ایران معرفی می‌ شود. در نتیجه یک جای کاملا نو و تازه است؛ جایی که عکس‌ های آن را خیلی ندیده‌ اید یا در مورد آن تعاریف زیادی نشنیده‌ اید. در نتیجه می‌ توانید تجربیات جدید خود را با افرادی که به این شهر سفر نکردند، به اشتراک بگذارید که تعداد زیادی را شامل می‌ شود. از دیگر مزایایی که در مورد تور آکتائو وجود دارد، این است که ایرانیان برای سفر به این شهر از قزاقستان نیازی به ویزا ندارند که این یک مزیت بسیار بزرگ است. زیرا پروسه اخذ ویزا یک پروسه خیلی پیچیده است و خیلی‌ ها به خاطر همین از سفر صرف نظر می‌ کنند. در صورتی که آکتائو چنین سختی را برای شما ایجاد نمی‌ کند.

تور آکتائو باعث می‌ شود که شما خیلی راحت به مقصد برسید، زیرا پرواز مستقیم ایران به شهر آکتائو امکان‌ پذیر است. در نتیجه نه تنها هزینه‌هایتان کمتر خواهد شد، بلکه راحتی بیشتر تجربه می کنید و زمان کوتاه‌ تری هم برای سفر نیاز دارید. مسیر آکتائو هیچ سختی را برای شما ایجاد نمی‌ کند.

تور آکتائو باعث می‌ شود که شما خیلی راحت به مقصد برسید، زیرا پرواز مستقیم ایران به شهر آکتائو امکان‌ پذیر است. در نتیجه نه تنها هزینه‌ هایتان کمتر خواهد بود، بلکه راحتی بیشتری را تجربه می‌ کنید و برای سفر به زمان کوتاه‌ تری نیاز دارید و می‌ توانید خدمات همه جانبه یا به اصطلاح خدمات ALL و UALL را در این شهر تجربه کنید.

جاذبه‌ های گردشگری شهر آکتائو

جاذبه های گردشگری شهر آکتائو

آکتائو در قزاقستان این روزها بیش از هر زمان دیگری معروف شده است و خیلی‌ ها انتخاب می‌ کنند که تور آکتائو را تجربه کنند اما باید دید که چه مناطق گردشگری در آن وجود دارد؟ یعنی چه جاذبه‌ هایی در آن هست که به شما کمک می‌ کند یک سفر جذاب داشته باشید؟ با ما همراه باشید تا این جاذبه‌ ها را به شما معرفی کنیم.

پارک آبی لاگونا

این پارک را به عنوان یکی از وسیع‌ ترین و جذاب‌ ترین پارک‌ های آبی در آسیای مرکزی می‌ شناسند. به خاطر همین در کل دنیا شهرت پیدا کرده است. از لحاظ طراحی، تکنولوژی و نصب تجهیزاتی که داخل پارک آبی وجود دارد، یکی از بهترین‌ ها است. از طرفی امنیت آن بسیار بالا است. یعنی شما خیلی راحت می‌ توانید از لوازم مختلف استفاده کنید و احساس خطر نداشته باشید. تمامی تجهیزاتی که داخل آن استفاده کرده‌ اند، نه تنها استاندارد بین المللی دارند، بلکه لذت و هیجان کافی را برایتان فراهم می‌ کند. مهمتر از همه اینکه تجهیزات تکنولوژیکی بسیار زیادی در آن طراحی شده که فیلترراسیون و تصفیه آب را مدام برایتان انجام می‌ دهند.

مسیر صخره‌ای

یکی دیگر از جاذبه‌ هایی که در تور آکتائو می‌ توانید آن را تجربه کنید، مسیر صخره‌ ای است که خیلی‌ ها فقط به خاطر همین مسیر به این شهر می‌ روند. مسیر صخره‌ ای حدوداً یک و نیم کیلومتر طول دارد. در واقع منطقه‌ ای است که شما یک فضای صخره‌ ای را در آن می‌ بینید. وسایل نقلیه به سختی وارد آن می‌ شوند. خود مردم این صخره و این فضا را درست کرده اند. یعنی همه چیز دست ساز انسان‌ ها است. شما در این منطقه هم می‌ توانید از منظره لذت ببرید  هم باید قدم بزنید و از بدنتان کار بکشید.

اگر به دنبال یک چشم انداز طبیعی و جذاب هستید که خیلی جدید و تازه باشد و نظیر آن را در هیچ جای دنیا نبینید، همین مسیر صخره‌ ای را انتخاب کنید. در این مسیر ۲۴ سکوی مختلف قرار گرفته که از آن می‌ توانید چشم اندازهای متفاوت را ببینید. همچنین در طول مسیر نورپردازی و موسیقی هم وجود دارد. جالب است بدانید نمایش لیزری را در روزهای تعطیل برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌ اند که برای کسانی که تور آکتائو را انتخاب کردند، بسیار جذاب خواهد بود؛ تا جایی که خود مردم محلی هم از این نمایش لیزری خیلی استقبال می‌ کنند.

نیروگاه هسته‌ای

بله. درست خواندید! نیروگاه هسته‌ ای هم یکی از جاذبه‌ های گردشگری در شهر آکتائو است که در سال ۱۹۷۳ آن را افتتاح کردند و در سال ۱۹۹۹ برای همیشه آن را تعطیل کردند. خیلی از برنامه‌ هایی که در دولت قزاقستان به تصویب رسیده، در این محل انجام شده است. جالب است بدانید که در آنجا اورانیوم و پلوتونیوم تولید کرده‌ اند. نمک زدایی و تامین برق را در این مکان به انجام رسانده‌اند. قدرت تامین آب شیرین و انرژی مورد نیاز کل کشور در این نیروگاه تامین شده است اما اکنون به یک فضای خاموش تبدیل شده که خیلی‌ ها برای بازدید به سراغ آن می‌ روند.

هتل رکسوس آکتائو

یکی از هتل‌ های معروف که به عنوان جاذبه گردشگری تور آکتائو می‌ توانیم به آن اشاره کنیم، هتل رکسوس آکتائو است. این هتل در قزاقستان به عنوان یکی از هتل‌ های جذاب دنیا شناخته می‌ شود. چشم انداز آن رو به ساحل است. به عنوان یکی از بهترین هتل‌ های ۵ ستاره در آکتائو آن را می‌ شناسند. خدمات رسانی عالی به مشتریان و گردشگران دارد. در فضای باز یک استخر فصلی دارد. همچنین محل جداگانه‌ ای در آن برای ورزش و تناسب اندام طراحی شده باغ‌های سرسبز و بسیار جذابی دارد‌ یک باشگاه جداگانه برای کودکان در این هتل وجود دارد. پارک آبی، رستوران و تراس در آن یکی از بهترین محل‌ ها برای پذیرایی از مهمانان است. این هتل، ۲۴ ساعته مشتریان را پذیرش می‌ کند. حتی داخل آن اینترنت رایگان و هم وجود دارد. مرکز اسپا و سونا در این هتل وجود دارد. شما امکان بازی تنیس روی میز در این فضا را نیز دارید.

پیشنهاد مطالعه مقاله: هتل های بین المللی رکسوس

 

هتل های رکسوس در قزاقستان

فانوس دریایی آکتائو

تور آکتائو می‌ تواند برای خیلی از افراد جذاب باشد؛ تا جایی که می‌ توانند به سراغ جاذبه گردشگری به نام فانوس دریایی بروند. این جاذبه تاریخی است‌ و یکی از جاذبه‌ های کاملاً منحصر به فرد محسوب می‌ شود. در بالای یک ساختمان مسکونی قرار گرفته که ۱۰ طبقه دارد. این فانوس دریایی حدوداً ۶۰ سال عمر کرده است. آن را به عنوان یک شهر بندری هم می‌ شناسند. در گذشته ملوانان آن را به عنوان یک نشانه می‌ دیدند و هم اکنون همین فانوس دریایی برای آنها یک نشانه محسوب می‌ شود که می‌ تواند یکی از جاذبه‌ های خیلی جدید باشد که در هیچ کجای دنیا آن را ندیده‌ اید.

در کنارش یک پارک یا یک تفرجگاه وجود دارد که جذابیت این فضا را چندین برابر می‌ کند. مهمترین مزیتی که در مورد آن وجود دارد، این است که اگر شما در آنجا پیاده‌ روی کنید و قدم بزنید. فضا خیلی زنده و صمیمی است. مردم از غذاهای خیابانی این قسمت با قیمت مناسب خیلی زیاد استفاده می‌ کنند. مهم‌ تر از همه اینکه شما یک منظره و چشم انداز عالی به سمت دریای خزر دارید.

بهترین زمان سفر به شهر آکتائو

اگر می‌ خواهید تور آکتائو را انتخاب کنید، باید بدانید که آب و هوا در آنجا چگونه است و چه زمانی بهترین تایم سفر به این شهر محسوب می‌ شود. قزاقستان به طور کل در آسیای میانه قرار گرفته است. شهرهای مختلف آن آب و هوای یکسانی ندارند. به خاطر همین باید در مورد هر کدام به صورت جداگانه تحقیق کنید. آکتائو در قزاقستان جزو آن دسته از شهرهایی است که نزدیک دریای خزر واقع شده است. اگر بخواهید در فصل بهار به آنجا سفر کنید، بدانید که آب و هوا کاملا معتدل و عالی است. بارندگی در فصل بهار در آنجا کم است.

اگر بخواهید در فصل تابستان و تعطیلات به آنجا سفر کنید، باز هم گزینه خوبی است. باران در فصل تابستان نمی‌ بارد، هوا هم دلپذیر و مطبوع است و گرما خیلی آزاردهنده نیست. در فصل پاییز هم هوا مناسب است اما مقدار بارندگی‌ خیلی بیشتر می‌ شود. همین باعث می‌ شود که شاید نتوانید از همه جا به خوبی دیدن کنید و روزهای سفر شما داخل تور آکتائو با باران سپری شود که همین می‌ تواند عامل ایجاد یک سری محدودیت‌ ها برای گردشگری باشد. زمستان در این شهر هم مانند کشور خودمان بارش برف و باران زیادی دارد و سردی هوا ممکن است مانع از گردشگری مفصل و هیجان انگیز شما شود. از طرفی طبیعت آنجا در فصل زمستان شبیه به طبیعت خودمان می‌ شود و همه جا را برف و سرما می‌ پوشاند و ممکن است خیلی از سفر لذت نبرید یا نتوانید از سواحل دریای خزر استفاده کنید.

به طور کل بهترین زمان تور آکتائو برای ما ایرانیان فصل تعطیلات خودمان یعنی تابستان است. نه تنها آب و هوا در این شهر در فصل تابستان بسیار خوب است و می‌ توانید از جذابیت‌ های سواحل نهایت استفاده را داشته باشید، بلکه خودتان هم در تعطیلات هستید و با خیال راحت‌ تری سفر می‌ کنید. البته باید دقت کنید که فصل تابستان در اکتائو همیشه شلوغ‌ تر است و قیمت‌ ها هم بیشتر است. زیرا افراد بیشتری تقاضا دارند که در این فصل سفر کنند.

از لحاظ هزینه شرایط کمی متفاوت است. یعنی اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به آکتائو را از لحاظ هزینه بررسی کنیم، قاعدتاً زمستان گزینه مناسبی است. زیرا افراد کمتری برای سفر در این فصل اقدام می‌ کنند و هوا سرد است، بارش‌ها زیاد است و امکان دسترسی به مکان‌های دیدنی کمتر می‌ شود. همین باعث می‌ شود که قیمت‌ ها تا حد زیادی افت کند. حال این شما هستید که تصمیم می‌ گیرید کدام تایم را انتخاب کنید.

جمع‌ بندی

تور آکتائو یکی از بهترین تورهایی است که می‌ توانید انتخاب کنید. زیرا یک فضای جدید را برای شما به تصویر می‌ کشد و خیلی از افراد تا به حال به آنجا سفر نکرده‌ اند. همین می‌ تواند عاملی برای آشنایی با جاذبه‌ های جدید باشد. ما در این مقاله به طور کامل راجع به بهترین زمان سفر به این شهر صحبت کردیم و جاذبه‌ های آن را به شما معرفی کردیم. اگر می‌ خواهید بهترین سفر را داشته باشید و از یک تور با کیفیت کمک بگیرید، به مجموعه ما یعنی توربین تراول سر بزنید. شما می‌ توانید به صورت تلفنی مشاوره داشته باشید و اطلاعات کافی را دریافت کنید. تورهای متنوع بسیار زیادی در مجموعه ما وجود دارد. پشتیبانی ما ۲۴ ساعته است و تضمین می‌ کنیم نسبت به شرکت‌ های مسافربری دیگر بهترین و مناسب‌ ترین قیمت را داریم و شما را با جدیدترین و جذاب‌ ترین تورها آشنا خواهیم کرد.

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرار داد و هزینه نور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی 24 ساعته تا پایان سفر

ســــــوالات متــــــداول

بهترین زمان برای سفر به آکتائو کدام است؟

بهترین زمان برای سفر به آکتائو بهار و پاییز است که هوا معتدل و مناسب برای گردشگری است.

چگونه میتوانم از فرودگاه آکتائو به مرکز شهر بروم؟

می‌توانید از تاکسی‌ها و اتوبوس‌های موجود در فرودگاه برای رفتن به مرکز شهر استفاده کنید.

آیا آکتائو برای سفرهای خانوادگی مناسب است؟

بله، آکتائو با جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی متنوع مکانی مناسب برای سفرهای خانوادگی است.

واحد پول قزاقستان چیست؟

واحد پول قزاقستان تنگه است

آیا در آکتائو رستوران های بین المللی وجود دارد؟

بله، در آکتائو رستوران‌های بین‌المللی و محلی بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

چه فعالیت هایی در سواحل آکتائو میتوان انجام داد؟

فعالیت‌هایی مانند شنا، آفتاب‌گرفتن و قایق‌سواری از محبوب‌ترین تفریحات در سواحل دریای خزر هستند.

آیا امکان کمپینگ در آکتائو وجود دارد؟

بله، علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی می‌توانند در کمپ‌های محلی اقامت کنند و از طبیعت بکر آکتائو لذت ببرند.

شماره شما با موفقیت ثبت شد